niedziela, 16 września 2012

Serwetka z elementów i znów ... gwiazdki :-)

Serwetka ma wymiary 40 x 52 cm, kordonek Aria, 425m/100g, kolor ecru. Robiona z łączonych elementów. Wzór z gazetki, no potrafię jej w tej chwili znaleźć, jak znajdę, uzupełnię wpis.Z tego samego kordonka powstaje kolejny twór. Chciałabym, żeby to był obrus, ale nie wiem na ile wystarczy mi zapału. Praca w trakcie, zatem widać niteczki, poukrywam je po skończeniu.I gwiazdki. Wszystkie zrobione są z białej Arii.

Tę robiłam z głowy, narysowałam ją dla chętnych :-) Średnica 15 cm. Sztuk siedem, miało być sześć, ale się rozpędziłam. Na drugim zdjęciu jest sześć, ale na ostatnim można się doliczyć siódmej, choć z trudem :-)

Schemat:Pozostałe gwiazdki, po sześć sztuk w komplecie, pierwsza ma średnicę 11 cm , a druga 10 cm.

Tę także robiłam z głowy, niestety nie narysowałam jej i teraz nie pamiętam, ale jeśli komuś zależy, mogę spróbować odtworzyć, wzór.

A tę zrobiłam korzystając z filmiku na YouTube - klik - klik

 I jeszcze całość na wspólnym zdjęciu, bo fajnie to wygląda :-)


Dopisane.

Znalazłam gazetkę, z której korzystałam przy robieniu pierwszej serwety. To Sabrina Robótki, numer 4/2012, jeszcze pachnie świeżością, ale już ją wymiętoliłam. Gazetę wymiętoliłam :-)

sobota, 8 września 2012

Kolejne gwiazdki i ozdóbki ala markizy.

Gwiazdki maję średnicę ok. 19 cm, duże są. Korzystałam z filmiku znalezionego na YouTube klik - klik
Kolor i materiał - biały kordonek Ariadny, 525m/100g.
I ozdóbki. W oryginale to są kolczyki. Ale ja połączyłam ze sobą po dwa elementy i wyszło 6 zawieszek. Przypomniały mi się ciasteczka znane jako markizy. Na choinkę albo cokolwiek innego. Można też sznureczki poukrywać i wykorzystać inaczej. Wymiary - 5,5 cm. Materiał bawełniany kordonek o którym nic nie wiem. Filmik ze wzorem tutaj klik - klik


Zbliżenie na łączeniaśroda, 5 września 2012

Blokowanie i kolejne drobiazgi

Powstały kolejne gwiazdki. Blokowałam je po 6 sztuk równocześnie. Oszczędzam w ten sposób czas, ale jest tez minus - znacznie dłużej schną.

Zdjęcia z blokowania:Link do papierowych szablonów wrzuciłam w poprzednim poście. Nie odważyłabym się blokować na kartce białych gwiazdek, bo tusz się jednak rozmazał. Na kolorowych gwiazdkach na szczęście go nie widać.

Zdjęcia gotowych gwiazdek poniżej:
Powstały też serduszka. Pierwsze z nich robiłam korzystając z filmiku na YouTube klik - klik
Dodałam dodatkowe okrążenie na koniec, półsłupki raz nawijane, w dolnym rogu - trzy w jedno oczko. Używałam zwykłego polskiego kordonka, z jednego motka wyszło 6 serduszek i jeszcze trochę nitki pozostało. Wymiary ok. 6cm x 6cm.

I na koniec serduszkowe maleństwa - 4,5 cm w najszerszym miejscu  ;-)
niedziela, 2 września 2012

Gwiazdki

Nie miałam ostatnio głowy do dużych projektów a w wolnych chwilach muszę czymś zająć dłonie - padło na gwiazdki. Powstały cztery kompleciki. Wszystkie bielusieńkie. Materiał, to kordonek Ariadna, 525m/100g.


Jakby co, wzorkami dysponuje :-)
Nie podoba mi się blokowanie, wymyśliłam już sposób na równe upinanie, ale wykorzystam go następnym razem. Wiem, że dla wyglądu drzewka nie ma to znaczenia, ale skoro można lepiej, to czemu nie :-)

Dopisane: tutaj są szablony: klik - klik