niedziela, 28 kwietnia 2013

Bluzka z elementów w rozmiarze 38

Wszystkie niteczki już ukryte, ale dopiero po skończeniu całości. Bluzkę modelowałam na manekinie i na sobie, wiele razy któreś z kółeczek wypruwałam, poprawiałam...
Tym razem na mnie leży lepiej niż na manekinie :-)

Materiał - kordonek bawełna 100%,  Madame Tricote, Perle 5, 210m/50g, kolor ecru.
Zużycie materiału - 30 dag.
I zdjęcia, tylko dwa.I jeszcze o ukrywani nitek. To żmudne zajęcie, ale nie cierpię jakoś szczególnie. Robię to igłą do zszywania swetrów, ma tępy czubek, kordonek łatwo się nawleka. Taką igłą łatwo się manipuluje.

A schemat tutaj :-)

piątek, 5 kwietnia 2013

Jeszcze o obrusie

Dziękuję za komentarze dotyczące obrusa :-)1. Wzorki dla chętnych są tutaj. ---> TUTAJ

Nieco je zmieniłam:
- w dużym elemencie w pierwszym i drugim rzędzie robiłam słupki pojedyncze,
- w małym elemencie w pierwszym rzędzie słupki pojedyncze.

Przy podwójnych słupkach powstawały marszczenia.

2. Materiał - bawełna 100% ecru aria, 425m w 100g. Zużyłam ok 10 motków (ok. 1 kg). Dokładnie nie wiem, może 9? Numeru szydełka nie znam. Dobrałam metodą prób i błędów.

3. Wymiary - duży element 18 cm x 18 cm, przed blokowaniem cały obrus ma wymiary ok. 200x125cm.

4. Nie chowam nitek przy każdym elemencie, bo czasami się mylę. Wtedy mogę element wypruć nawet, jak dołączę kolejne. Z pochowanymi nitkami pozostaje odciąć.

5. Zaczęłam we wrześniu, jakoś tak w połowie, TUTAJ pisałam o nim pierwszy raz. Mija siódmy miesiąc, trochę to trwało, ale pomiędzy parę rzeczy powstało :-)

czwartek, 4 kwietnia 2013

Obrus

Wiem. Należało pochować niteczki, wyprać, naciągnąć i dopiero pokazywać. Trudno. Pokażę raz jeszcze. A teraz świeżutki prosto z linii produkcyjnej :-) Chowanie niteczek potrwa z tydzień przynajmniej. Żmudne i nudziarskie zajęcie, ale i tak mi się chce.